Delta Search, naprawiam komputer

instrukcja krok po kroku, usuwanie wirusów

Wyszukiwarka Delta-Search staje się coraz bardziej popularna. Nie dzieje się tak jednak dzięki jej zaletom tylko poprzez ekspansywne rozprzestrzeniając się w sieci. Nie ma z niej większego pożytku, odwrotnie, wyszukiwarka zatruwa nam życie, wgrywając się na komputer bez naszej kontroli. Zamienia ona domyślne wyszukiwarki na swoją, która kieruje nas na komercyjne, przepełnione reklamami i często zawirusowane strony. Takie działanie często doprowadza do zainfekowania naszego systemu. Wyinstalowanie Delta-Search jest celowo komplikowane, jednak do wykonania. Metodę na usunięcie Delty pokazuje niniejszy artykuł.

W jaki sposób Delta-Search znalazła się na moim komputerze?

 • Gdy podczas serfowania po internecie trafimy na zawirusowane lub inne szkodliwe serwisy, w trakcie pobierania treści strony ładują się na nasz komputer złośliwe programy. Na takie serwisy wchodzimy zwykle nieświadomi zagrożenia, możemy też tam zostać przekierowani automatycznie. Jeśli jest to akurat serwis rozpowszechniający wyszukiwarkę Delta-Search, automatycznie stajemy się jej posiadaczami.
 • Gdy korzystamy z serwisów oferujących zasoby do pobrania poprzez specjalne programy-downloadery. Sposób takiego pobierania wymusza na nas w pierwszej kolejności instalację programu służącego do ściągnięcia pożądanego przez nas zasobu. Program ten przy okazji instaluje na naszym komputerze różne dodatki z których rozpowszechniania dany serwis czerpie korzyści.

Warto w tym miejscu omówić przykład na podstawie znanego serwisu „dobreprogramy”. Pobierając stamtąd dowolny program jesteśmy zmuszeni w pierwszej kolejności zainstalować downloader, który następnie powoduje pobranie wskazanego programu. Uruchamia się instalator, oferujący opcję instalacji wraz z wyszukiwarką Delta Search. Mamy możliwość wyłączenia instalacji Delty poprzez wybranie opcji „instalacja zaawansowana” i czyszcząc pola pobierania tej wyszukiwarki. Myślę, że wiele osób ominie opcję mającą w nazwie słowo „zaawansowane” i wybierze szybką instalację, która jest zaznaczona domyślnie. Aby uniknąć instalacji wyszukiwarki Delta należy ustawić instalator „dobreprogramy” w następujący sposób:Jak usunąć Delta Search

 Zasada działania Delta-Search.

Po załadowaniu się na dysk naszego komputera, instaluje  się jako program oraz jako dodatek do naszych przeglądarek. Często cały proces instalacji nie jest widoczny dla użytkownika. W wyniku instalacji zmienia się startowa strona na adres strony Delta-Search, zmienia się również domyślna wyszukiwarka przeglądarki. Zauważyłem, że problem dotyczy przeglądarek Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer. Wyszukiwarka Delta łudząco przypomina popularną wyszukiwarkę Google, jednak manipuluje wynikiem wyszukiwania tak, by w pierwszej kolejności pokazywać strony pełne reklam a także wirusów.

 Sposób na deinstalację Delta-Search.

Proces wyinstalowania Delty może okazać się dość skomplikowany. Nie wystarczy zmienić stronę startową, nie pomaga również tradycyjny sposób deinstalacji. Aby skutecznie usunąć Delta–Search należy wykonać następujące czynności:

 1. Odinstalować wszystkie składniki oraz programy omawianej wyszukiwarki.
  • Kliknąć na Start->Panel Sterowania-> Programu i funkcje(dla Windows 7), Dodaj lub usuń programy (w przypadku Windows XP).
  • Wyszukać na liście i w przypadku wystąpienia odinstalować następujące programy: Delta, Delta Toolbar, BrowserProtect, Yontoo, BrowserDefender, Delta Chrome Toolbar oraz inne z Deltą w nazwie. 
  • Jeśli na liście występują jeszcze jakieś programy, których nie używamy, warto zrobić sobie przy okazji porządek w systemie i je wyinstalować. Może się okazać, że niektóre z nich są pochodnymi Delty. Przed usuwaniem programów polecam wyszukać o nich informacje w internecie.
 2. Przywrócić naszą stronę startową, usunąć wyszukiwarkę Delta z listy wyszukiwarek oraz odinstalować wszystkie dodatki do przeglądarki, które mogą się okazać pochodnymi Delty. Instrukcja wykonania tego punktu znajduje się pod poniższymi linkami w zależności od posiadanej przez nas przeglądarki. Wybierz przeglądarkę:

Sprzątanie po Delta-Search

Na koniec polecam przeczyścić rejestr Windows, usuwając wpisy należące do Delty. Zabieg ten wymaga dużej ostrożności i pewnego stopnia zaawansowania, dlatego nie zalecam go osobom, które nigdy nie miały do czynienia z rejestrem.

 1. Kliknąć Strat ->Uruchom ->Wpisać polecenie regedit
 2. Zrobić kopię zapasową rejestru
  • Plik ->Exportuj ->Wybrać dysk, katalog, nadać nazwę ->Zapisz
 3.  Wejść w menu Edycja ->Znajdź
 4. Wpisać frazę Delta-SearchJak usunąć Delta Search
 5. Wyszukać i usunąć znaleziony wpis
 6. Wcisnąć klawisz F3 aby szukać dalej
 7. Czynności od pkt. 5 powtarzać dopóki znajdujemy kolejne wpisy w z podaną frazą
 8. Czynności od pkt. 4 wykonać dla fraz: Delta, BrowserProtect, Yontoo, BrowserDefender
 9. Zakończyć edycję rejestru i zrestartować komputer.

 

Uwaga! Należy zachować szczególną uwagę aby usuwać tylko wpisy dotyczące Delta-Search. Wpisy takie to zwykle adresy url Delty lub nazwy wskazujące jawnie na programy Delty.

Po wykonaniu powyższej instrukcji dobrze jest przeskanować system programem antywirusowym. 

Źródło: www.mamkomputer.info