Zanim zadzwonisz po serwis

Porady komputerowe

Naszym komputerom, pomimo trwającej ewolucji wciąż daleko do ideału. Słabym punktem, posiadającym wiele niedociągnieć i dziur jest system operacyjny i oprogramowanie.

Najpopularniejszym systemem jest Microsoft Windows, który zdominował świat i jest systemem operacyjnym większości naszych komputerów. System ten, ze względu na częste awarie i mnogość problemów jest często krytykowany. Dzieje się tak w dużej mierze dzięki popularności ale i licznym niedoskonałościom,

Nie trudno zaobserwować, że w miarę upływu czasu praca naszego komputera ulega pogorszeniu. Stopniowo wydłuża się czas uruchamiania a późniejsze działanie pozostawia coraz więcej do życzenia. Nieraz zdarzają się zawieszenia, nękają nas „bluescreeny”  i niezrozumiałe komunikaty z czerwonym wykrzyknikiem. Dodatkowo atakują nas wirusy, trojany i robaki internetowe, które są przyczyną wielu problemów z systemem.

Nie każdy ma zacięcie informatyczne, wiele osób obawia się zagłębiać w ustawienia systemowe swojego komputera. Jednak nie taki diabeł straszny, często proste czynności mogą wiele rozwiązać a profilaktyka zapobiec późniejszym awariom. Zanim wezwiesz serwis komputerowy, możesz spróbować sam rozwiązać niektóre problemy i uniknąć kosztów. Przedstawiamy kilka praktycznych porad, które można bez obaw zastosować.

Więcej porad znajdziesz w naszym poradniku komputerowym na stronie www.mamkomputer.info